İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’de isimler netleşmeye başladı

Cengiz Aldemir

Seçimlere 55 gün kala partilerde aday adaylığı koşturmacası hız kazandı.

CHP’de milletvekili listeleri için isimler şemdiden netleşmeye başladı.

Kulislere yansıyan bilgilere göre İzmir milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Tuncay Özkan Muğla’ya kaydırılacak, Özkan’dan boşalan yere ise DİSK Genel Başkanı Kani Beko getirilecek.

Sivas İl Başkanı Ulaş Karasu ve Adana İl Başkanı Ayhan Barut’un da aday gösterilmesine kesin gözüyle bakılıyor.

CHP kulislerine göre Genel Başkan Yardımcısı Fethi Açıkel Hatay’dan; mevcut PM üyesi Bülent Ecevit Tatlıdil ise Konya’dan gösterilecek.

Ankara’da ise Kılıçdaroğlu’nun Başdanışmanı Ekrem Kerem Oktay ile avukatı Celal Çelik’in isimleri öne çıkıyor.

 

 

15’LER İSTERSE VEKİLLİKLERİ KESİN

Partinin isteği ile CHP’den istifa edip İYİ Parti’ye geçen 15 milletvekilinin ise istedikleri takdirde yeniden listelerde yer almasına kesin gözüyle bakılıyor.

Gençlere daha fazla yer vermek istediği kulislere yansıyan Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, bu doğrultuda başdanışmanı Deniz Demir’e listelerde yer vereceği, Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca’nın ise Denizli birinci sıradan aday gösterileceği söyleniyor.

CAVİT ÇAĞLAR DA CHP LİSTESİNDE

Bursa’da ise sürpriz bir ismin adı geçiyor. Merkez sağ seçmenin yoğun olduğu Bursa’da yapılan anketlerden eski Bakan Cavit Çağlar’ın adının açık ara önde çıktığı, bu doğrultuda CHP’nin Çağlar’a da listelerinde yer vereceği konuşuluyor.

Kocaeli’nde listenin tümünün korunacağı ifade edilirken. Mersin ve Adana’da sosyolojik tablonun değerlendirileceği ve bu yönde isimlerin netleştirileceği kulislere yansıyan bilgiler arasında.

Listeler daha netleşmedi ancak, insan hakları mücadelesiyle tanınan ve Ankaralı tarafından oldukça sevilen Şenal Sarıhan’ın listelerde yer bulamayacağı söyleniyor. Yeniden aday gösterilmeyecekler arasında, Selina Doğan, Bülent Öz, Bülent Yener Bektaşoğlu, Yakup Akkaya, Didem Engin, Aydın Uslupehlivan’ın da adı geçiyor.

 

Yorumlar kapatıldı.