İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Sağlık Bakanlığı’na 18 bin sağlık personeli alınacak

Sağlık Bakanlığı 24 Haziran seçimlerinden önce 18 bin sağlık personeli alacak. Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün Maliye Bakanlığı ile görüştüğü ve 18 bin kadroya atama izni çıktığını söylediği ileri sürüldü.

Cengiz Aldemir

Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılında gerçekleştireceği sağlık personeli alımları belirsizliğini koruyor. Bakanlığın yeni alımlar yapması beklenirken, henüz resmi bir açıklama da yapılmadı.

Edinilen bilgilere göre, Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş’ün, yakın çevresine kurulan ve kurulacak olan Şehir Hastanelerine, personel açığı bulunan devlet hastanelerinde görev yapacak personel için Maliye Bakanlığı ile görüştü. İddiaya göre 18 bin kadroya atama izni çıktı.

Bakanlık Müsteşarı Eyüp Gümüş

ŞEHİR HASTANELERİNİN PERSONEL EKSİĞİ GİDERİLECEK

Yapılacak alımla hemşire, anestezi teknikeri, laborant, ilk ve acil yardım, paramedik ve diğer branşlardan çok sayıda personel alınacak. Alım ile son zamanlarda açılan şehir hastaneleri ve diğer hastanelerdeki personel yetersizliği giderimiş olacak.

9 BİN ALINDI ŞİMDİ 18 BİN PERSONEL ALINACAK

Sağlık Bakanı Ahmet Demircan, 55 bin personel alımını Hükümet’ten talep ettiklerini açıklamıştı. Son sözün ise Maliye Bakanlığı’nda olduğunu söylemişti. Ahmet Demircan’ın açıklamalarının ardından Maliye Bakanı Naci Ağbal, Sağlık Bakanlığı’nın 2018 yılında alacağı personel sayısını 9 bin olarak vermiş ve alım yapılmıştı.

24 Haziran seçimleri öncesi 18 bin personel alımı yapılacağı iddiası, gözleri Bakan Demircan’ın yapacağı açıklamaya çevirdi.

Yorumlar kapatıldı.