İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AST Oyuncuları: İşgal varsa, direnenler de vardır

Ankara ile bütünleşmiş bir oluşum Ankara Sanat Tiyatrosu (AST). Oyunlarını ve gücünü toplumsal sorumluluk çerçevesinde ortaya koyan ve sahneleyen Ankara Sanat Tiyatrosu oyuncuları, ülkede ve bölgede yaşanan kirli oyunlara her zamanki gibi dikkat çekmeye devam ediyor.

ABD’nin Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması ve ardından Büyükelçiliği’ni Kudüs’e taşımasına dünyanın dört bir yanından tepki yağıyor. Binlerce Filistinli ABD ve İsrail’in kararını protesto ederken, İsrail ordusu ve polisi gerçek mermiler ile saldırarak 61 Filistinliyi öldürdü. 3 binin üzerinde Filistinli ise yaralandı.

Ülke sorunlarının yanı sıra İsrail’in Filistin halkına karşı giriştiği katliama bir tepki de Ankara Sanat Tiyatrosu (AST) oyuncularından geldi.

AST oyuncuları, tiyatronun kurumsal sosyal medya twitter hesabından, “İŞGAL VARSA DİRENENLER DE VARDIR…” alt başlığıyla yaptıkları paylaşımda ülke sorunlarının yanı sıra ABD ve İsrail’in işgalci politikalarını protesto ediyor.

AST oyuncuları, kuruldukları 55 yıl öncesinden bugüne emperyalizme karşı mücadele eden, direnen halkların yanında olduklarını ve onların sorunlarını yansıtmaya kararlılıkla devam edeceklerinin mesajını veriyor.

AST oyuncularının ülke ve bölge insanlarının yaşadığı zor günlerle ilgili dikkat çekici twitter paylaşımı şöyle:

Yorumlar kapatıldı.