İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CNN Türk ve Kanal D’de işten çıkarmalar

Aydın Doğan’ın Yıldırım Demirören’e satmasının ardından CNN Türk, Kanal D ve eski Doğan Medya grubunda istifa ettirmeler, işten el çektirme ve işten çıkarmalar hızla sürüyor. CNN Türk ve Kanal D’de birçok programcı sunucu ve yönetici konumundaki isimlerin görevlerine son verildi. İşten çıkarmaların devam edeceği ifade ediliyor.

Hâlâ Gazeteciyiz

Doğan Grubu’nun el değiştirerek, Demirören Grubu’na geçmesinden sonra, gerek CNN Türk’te, gerek Kanal D’de, gerekse diğer yayınlarda ve yönetim kurullarında ‘görev’ değişiklikleri, işten çıkarmalar sürüyor.

Demirören Grubu’nun satın alma anlaşmasını imzaladıktan sonra ilk yaptığı icraatlardan biri, Şirket Yönetim Kurulu Üyesi Zafer Mutlu’nun istifa ettirilerek, yerine Mehmet Soysal’ın atanması oldu.

KANAL D’DE DEĞİŞİKLİKLER

Ekranların en uzun soluklu, ‘Beyaz Talk Show’unun Kanal D macerası resmen bitti. Daha önce Kanal D Haber’i sunan Ahmet Hakan’ın görevine son verip, bu koltuğa Buket Aydın’ı oturtan yönetim, şimdi de hafta sonu haberlerini sunan Gözde Atasoy’u ekrandan çekti.

FİKRET BİLA GÖREVİNİ BIRAKTI

El değişikliğinden sonra Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Fikret Bila da bu görevi bıraktı. Yerine Hürriyet yazarı Vahap Munyar atandı.

EN BÜYÜK KIYIM CNN TÜRK’DE

En büyük kıyım ise CNN Türk’te yaşandı, yaşanıyor.

CNN Türk Ana Haber Sunucusu Duygu Demirdağ ile başlayan ayrılıklar  CNN Türk Ekonomi Müdürü ve Parametre Programı Sunucusu Ebru Baki, Güne Merhaba Programının Sunucusu Gülay Özdem, Haber Programları Müdürü Cansel Poyraz,  Programlar Koordinatörü Aslı Öymen, Haber Müdürü Ali Obuz, Editörler Alişer Delek, Hüseyin Tahmaz ile Seslendirmeci Editör Batuhan Pozut da görevlerine son son verilen isimler oldu. Hafta içi her gün Günlük programını sunan Saynur Tezel’in de çıkışı verildi.

Hürriyet yazarı Deniz Zeyrek de CNN Türk’te yayınlanan Parametre programındaki görevine son verildiğini duyurdu. Twitter hesabından açıklama yapan Zeyrek, “Günaydın, bana ayrılan #parametre’nin sonuna gelmiş bulunuyorum. Yayında ve yapımda emeği geçen herkese ve 6 yıldır ekran/radyo başında bizi yalnız bırakmayan yol arkadaşlarımıza sonsuz teşekkürler.

CNN Türk’ün tanınan ismi Ahu Özyurt’da kanalla yollarını ayırmak zorunda kaldı. 2001 yılından bu yana CNN Türk’te birçok kademede çalışan Özyurt, kanalda haftada iki akşam “Türkiye’nin Gündemi” programını, sabahları ise haftaiçi hergün “10’dan Sonra” programını sunuyordu.

CNN Türk’te Ekonomi Müdürlüğü görevinin yanı sıra, hafta içi her gün sabah kuşağında yayınlanan “Günün Ekonomisi” ve “Parametre” isimli ekonomi programlarının sunuculuğunu  yapan Ebru Baki’nin yerine Bloomberg TV’den Mine Uzun getirildi.

Demirören Grubunun Doğan Medya Grubunu satın almasının ardından Kanal D ve CNN Türk’te işten çıkarmalar devam ediyor.

CNN Türk’te Gülay Ödem ve Saynur Tezel’le de yollar ayrıldı. Kanal D’de de 15 kişi çıkarılmıştı.

Demirören Grubunun Doğan Medya Grubunu satın almasının ardından Kanal D ve CNN Türk’te işten çıkarmalar aralıksız devam ediyor. CNN Türk Ana Haber Sunucusu Duygu Demirdağ ile başlayan ayrılıklar  CNN Türk Ekonomi Müdürü ve Parametre Programı Sunucusu Ebru Baki, Güne Merhaba Programının Sunucusu Gülay Özdem, CNN Türk Haber Programları Müdürü Cansel Poyraz, CNN Türk Programlar Koordinatörü Aslı Öymen, Haber Müdürü Ali Obuz, Editörler Alişer Delek, Hüseyin Tahmaz ile Seslendirmeci Editör Batuhan Pozut’la devam etti. CNN Türk’te hafta içi her gün Günlük programını sunan Saynur Tezel’in de çıkışı verildi.

Yorumlar kapatıldı.