İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

AK Parti ilçe başkanının mesajı vatandaşı çıldırttı

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı, Park Eymür Toki konutlarında oturan bir çok vatandaşı haberleri olmadan önce AK Parti’ye üye yapıp sonra da partinin seçim kampanyalarına destek ve katılım çağrısında bulundu. Vatandaşlar ise AK Parti ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunmaya hazırlanıyor.

Cengiz Aldemir

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanlığı, Park Eymür Toki konutlarında oturan bir çok vatandaşı haberleri olmadan önce AK Parti’ye üye yapıp sonra da partinin seçim kampanyalarına destek ve katılım çağrısında bulundu.

AK Parti Gölbaşı İlçe Başkanı Selim Akceylan imzalı mesajda, “Değerli üyemiz. 24 haziran seçimlerinde, seçim kampanyasına destek vermek amacıyla bugün saat 13.00’de ilçe binamızda buluşup kampanyamıza katılım ve desteklerinizi beklerim” diye yazıyor.

Gölbaşı’nda oturan bir çok ev hanımı, “Biz hiç bir partiye üye değiliz. Böyle rezalet görmedik. Haberimiz olmadan üye yapıp mesaj atıyorlar. Suç duyurusunda bulunacağız” diye tepki gösterdiler.

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNACAĞIZ

Kendisinin haberi olmadan AK Parti’ye üye yapıldığını söyleyen Sultan Doğan Halagazeteciyiz.net’e konuştu. Cep telefonuna gelen mesajı da paylaşan Doğan, “Ben şimdiye kadar hiç bir partiye üye olmadım. Konuyu adli makamlara götüreceğim. AK Parti ile hiç bir yakın bağlantım yok. İlçe başkanlığına yazılı ya da sözlü bir dilekçe talebim olmadı. Bu ne rezalet. Benim gibi komşularıma da böyle yazılar, mesajlar geliyor. Suç duyurusunda bulunacağız. Yetkililer bu duruma acilen el atmalı ve bunu yapan keşilerden hesap sorulmalıdır” dedi.

Bu yapılanların eşini ve ailesini de rahatsız ettiğini belirten Sultan Doğan, rahatsızlığını, “Haberim olmadan nasıl böyle sorumsuzca bir işlem yapılabilir. Bununla ilgili hukuki işlemleri de başlatacağız” sözleriyle anlattı.

SAVCILAR HAREKETE GEÇMELİ

Bir diğer ev hanımı Zekiye Baysan ise, yapılanların kabul edilemez olduğunu belirterek, “Artık böyle sorumsuzlukları da göz ardı edecek bir hukuk olamaz. Savcılar bu haberi okuduktan sonra harekete geçmelidir. AKP’ye hiç bir şekilde üye olmadım, olmam da. Sanki ben gidip partiye kaydolmuşum gibi utanmadan bir de mesaj atıp çağrıda bulunuyorlar. Bu ilçe başkanı hakkında suç duyurusunda bulunacağım” diye konuştu.

Yorumlar kapatıldı.