İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

TBMM önünde kendini yakmak istedi

Cengiz Aldemir / Özel Haber

Ceylanpınar belediyesi yüzünden ekonomik sorunlar yaşadığını söyleyen bir vatandaş TBMM Dikmen kapısı önünde kendini yakmak istedi. Şanlıurfa Ceylanpınar ilçesinden gelen vatandaş kısa süre içinde emniyet görevlileri tarafından etkisiz hale getirildi.

Bir elinde benzin şişesi diğer elinde çakmak olan 30 yaşlarında bir vatandaş, sabah saat 10.00 sularında meclis Dikmen kapısı önüne geldi. Meclis güvenliğinden sorumlu emniyet görevlilerine, “yaklaşırsanız kendimi yakarım” diye bağıran vatandaş, Şanlıurfa Ceylanpınar’dan geldiğini ve intihar etme nedeni olarak Ceylanpınar Belediyesini gösterdi. İsmini söylemeyen vatandaş, ekonomik sorunlar yaşadığını ve sorumlusunun da Ceylanpınar Belediyesi olduğunu söyledi.

TBMM güvenliğinden sorumlu emniyet görevlileri, intihar etmek isteyen vatandaşı; bilinçli ve kısa bir süre içinde müdahale ederek etkisiz hale getirdi. Vatandaş, daha sonra  Çankaya Emniyet Amirliğine sevkedildi.

TBMM ÖNÜNDE İKİNCİ

Meclis Dikmen kapısındaki intihar girişimi akıllara yine Meclis önünde kendisini ateşe vererek yakan Sıtkı Aydın isimli inşaat işçisini getirdi.  Aydın’ın, geçirdiği iş kazası sonucu 5 yıldır işsiz olduğu ve geçim sıkıntısı nedeniyle ruhsal bunalıma girdiği ortaya çıkmıştı. Aydın asıl amacının kendisini yakmak olmadığını, sesini duyurmak için böyle bir eylem gerçekleştirdiğini de anlatmıştı.

OLAY DEKLANŞÖRE BÖYLE YANSIDI:

Olay anını sadece Halagazeteciyiz.net haber sitesi görüntülerken, vatandaşın etkisiz hale getirilmesi ise deklanşöre böyle yansıdı :

Yorumlar kapatıldı.