İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Meclis’te sincap paniği

Milletvekilini ısıran sincap Meclis’te bir eksiği ortaya çıkardı

Meclis’te bir milletvekilini ısıran sincap bir eksiği de ortaya çıkardı. Eski AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz ve bir kadın memuru sincap ısırdı. Meclis kampüsü içinde kendisine yaşam ortamı bulan sincaplar TBMM’de tetanos ve kuduz aşısının olmadığını da ortaya çıkardı.

Cengiz Aldemir

Geçtiğimiz hafta TBMM bahçesinde bir sincap tarafından ısırılan eski AK Parti Ordu Milletvekili Ayhan Yılmaz, Meclis ana binası içinde bulunan doktorluğa başvurdu. Görevli doktorun tetanos aşısının olmadığını söylemesi üzerine Yılmaz’ın, tetanos aşısı yaptırmak için Meclis’e yakın bir hastaneye giderek iğne yaptırdığı öğrenildi.

Aynı hafta içinde yine Meclis’in Çankaya kapısına yakın kampüs bahçesinde gördüğü sincapa yiyecek vermek isteyen bir kadın memur da saldırıya uğradı. Milletvekili Ayhan Yılmaz gibi Meclis doktorluğuna başvuran kadın çalışana görevli doktor tetanos ve kuduz aşısının olmadığı söylendi. Kadın çalışan da Meclis dışında bir sağlık merkezine giderek tedavisini yaptırmak zorunda kaldı.

TBMM’DE TETANOS VE KUDUZ AŞISI NEDEN YOK

Yaşanan sincap saldırıları sonrası Meclis sağlık birimlerinde tetanos ve kuduz aşısının olmadığı ortaya çıktı. Olayı duyan TBMM çalışanları ise tedirginliklerini Halagazeteciyiz.net’e anlattı.

Sincap saldırısına uğrayan S.D. kendisinin sincapları sevdiğini, onlara yiyecek vermek istediğini ancak sincabın birden saldırarak ayağını ısırdığını söyledi. S.D. “Sincapların tetanos ve kuduz mikrobu taşıdığını bildiğim için hemen Meclis sağlık birimlerine başvurdum. Ancak bana, ‘ne yazık ki Meclis’te tetanos ve kuduz aşısı yok’ denilerek en yakın bir sağlık birimine gitmemi önerdiler. Ben de arkadaşlarımın yardımı ile dışarıda bir sağlık biriminde aşı yaptırmak zorunda kaldım. Her şeyin olduğu Meclis’te hayati önem taşıyan bu aşılar neden yok?” diye sordu.

MECLİS YÖNETİMİ BU AŞILARI BULUNDURMALI

Sincap saldırısına şahit olan S.D.nin arkadaşı N.Y. ise, “Evet Meclis bahçesinde sincaplar var. Arkadaşlarımızın yemek vermesine alışmış olanları gelip ayaklarımızın dibinde bizden bir şeyler istiyor ve bizler de yiyecek veriyoruz. Hiç böyle saldırdıklarını görmemiştim. Nihayetinde bunlar sevimli hayvanlar, ama saldırabilirler de. Vahim olan tarafı Meclis içindeki sağlık birimlerinde tetanos ve kuduz iğnesinin olmayışı bizi tedirgin etti. Meclis yönetimi bu duruma bir an önce çözüm getirerek bu aşıları Meclis doktorluğunda bulundurmalıdır” diye konuştu.

Yorumlar kapatıldı.