İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Karamollaoğlu: Sülün Osman videosu engellendi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, sinemalarda gösterilmek üzere hazırladıkları ve Türkiye yakın tarihine damgasını vuran ünlü dolandırıcı Sülün Osman’la ilgili videonun hükümetin baskısıyla engellendiğini açıkladı.

HALA GAZETECİYİZ

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Seçim Beyannamesi ve kampanyalarına ilişkin olarak Ankara’daki gazetecilerle bir araya geldi. Seçim hazırlıklarına “Cepsiz Ceket” metaforu ile giren Karamollaoğlu “Dürüst Belediyecilik” başlıklı seçim beyannamesini kamuoyu ile paylaştı.

Saadet Partisi seçim beyannamesi ve prensiplerini AKP’li belediyelere ve yönetim anlayışına yönelik eleştirilerin cevabı niteliğini taşıyor. Beyannameyi “işi ehline vereceğiz/liyakat”, “yolsuzluk ve israfa geçit vermeyeceğiz”, “kamu malını koruma/yetim malına sahip çıkar gibi sahip çıkacağız”, “partizanlık ve ayrımcılık yapmayacağız”, “imar uygulamaları ile haksız rant sağlamayacağız” gibi anahtar kavramlar üzerine oturttu.

Seçimlerde parmak boyasının kaldırılması, sandık kurullarına kamu görevlilerinin atanması, YSK’nın mühürsüz oyları geçerli hale getirmesi, seçim sürecine etki eden İçişleri, Adalet ve Ulaştırma Bakanlarının istifa etme zorunluluğunun kaldırılması, seçmenlerin taşınması gibi uygulamaları sıralayan Karamollaoğlu, “Hile yapılmasının kapısı açıldı, endişe duyuyoruz. Elektronik ortama güvenim yok” dedi. Karamollaoğlu, sahte seçmen iddialarına ilişkin ise “Bu iddialar ile ilgili bizim bir araştırmamız olmadı, bundan dolayı bir şey söyleyemeyeceğim” demekle yetindi.

Karamollaoğlu seçimlerin adil olmadığını söylerken de “Gazete ve televizyonlar yalan söylüyor ve bize iftira atıyorlar, seçim gündemi değiştirilmeye çalışılıyor. Sayın Recep Tayyip Erdoğan hangi sıfatla konuşuyor belli değil. Cumhurbaşkanı mı, AKP’nin başkanı sıfatıyla mı? Tam bir adaletsizlik var” diye konuştu.

“Attığımız adımlar engelleniyor, imkanlarımızın kullanılmasına izin verilmiyor” diyerek hükümeti eleştiren Karamollaoğlu, sinemalarda filmlerden önce gösterilmek üzere hazırladıkları ve 1950-60’lı yıllara damgasını vuran ünlü dolandırıcı “Sülün Osman” videolarının gösteriminin engellendiğini açıkladı. Karamollaoğlu videoyu tüm medya mensuplarına izlettirdi ve “Hükümet neden bundan rahatsız oldu?” diyerek gönderme yaptı. Sülün Osman lakaplı dolandırıcıyı konu alan siyasi iletişim reklamında, Galata Kulesi’nden Taksim Meydanı’na kadar Sülün Osman’ın dolandırdığı insanlar anlatılıyor. Reklamda köprü geçiş ücretlerine atıfta bulunarak “Galata Köprüsü’ne adım atan herkesten geçiş ücreti aldı. Tabii o zamanlar köprüden geçmeyenler para ödemek zorunda değildi” ifadeleri kullanıldı.

‘PEKER CESARETİ CUMHUR İTTİFAKINDAN ALIYOR’

Organize Suç Örgütü Lideri olmaktan hükümlü olan Sedat Peker’in seçime giderken silahlanma çağrısına ilişkin bir soruya Karamollaoğlu, “Sedat Peker bu cesareti Cumhur İttifakından alıyor. Sayın Erdoğan ve Bahçeli, bu havayı oluşturdular. Ülkenin bekası var, bunun için de silahlanmak gerekir havasını oluşturdular ne yazık ki” şeklinde yanıtladı. Peker hakkında soruşturma açılmasının yerinde olduğunu ifade eden Karamollaoğlu, “Bir ülkede seçime giderken böyle bir havanın oluşturulması, bundan daha tehlikeli bir iş olmaz. Böyle bir havada seçim olmaz. Silahlı örgütler, biz herkesi takip edeceğiz, bizim dediğimiz gibi düşünmüyorsanız geleceğiniz hakkında karar verin diyebiliyorlar. Türkiye hukuk devleti güya.. Allah yardımcımız olsun” şeklinde konuştu.

’10 YIL FETÖ İLE AYNI YATAKTA UYUDULAR’

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümetin kutuplaştırıcı seçim stratejisi Saadet Partisi’ni de etkilemiş gibi. Karamollaoğlu, “Her yerde aday çıkarmaya çalışıyoruz ve kazanmak için çaba göstereceğiz” diyerek, hükümetin “Birilerinin lehine aday göstermiyorlar” eleştirilerinden sakınmaya çalıştı. Ancak hükümete yakın bir gazetecinin temsilcisinin “Kocaeli Dilovası’nda HDP’nin Saadet’in adayını destekleyeceği” yönündeki soruya muhatap oldu. Karamollaoğlu, diğer muhalefet partileri gibi “HDP gündemimizde yok, muhatabımız vatandaştır” demek durumunda kaldı. Karamollaoğlu, benzer soruları yanıtlarken “iktidarın bizi çekmek istediği oyuna gelmeyeceğiz” ifadelerini kullandı.

Karamollaoğlu, FETÖ ile ilgili bir soruya hiddetlenerek, “İktidardaki bu arkadaşlar bizden koptular 10 yıl Fetullahçılarla aynı yatakta uyudular. Bakan olanlar bile Fetullah ile fotoğrafları ortalıkta dolaşıyor” diyerek eleştiriler yöneltti.

GÜL VE DAVUTOĞLU’NA ADRES VERDİ

Karamollaoğlu, önceki dönem Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eski başbakanlardan Ahmet Davutoğlu’nun yeni bir parti kuracağı iddialarının kendisinin de kulağına geldiğini ifade etti. Türkiye’nin yeni bir oluşum beklentisi içinde olduğunu sanmadığını ifade eden Karamollaoğlu, “Bir arayış var ise biz o arayışın muhatabıyız” diyerek Saadet Partisini adres gösterdi ve “Fikirlerimiz, düşüncelerimiz açık net, kapımız da herkese açık” mesajını verdi.

‘İSRAİL TOHUMUNA MUHTAÇSIN’

Türkiye’de bir beka sorunu olmadığını, Amerika ile Ortadoğu’nun sorunlarının çözülemeyeceğini, Esad ile ilişkilerin doğru olduğunu ifade eden Karamollaoğlu’nun ekonomi ve tarıma ilişkin eleştirileri ise netti:

“15-16 yıldır iktidardasın, İsrail’in tohumuna muhtaçsın. Milli Gelire göre tarım sektörüne 45 milyar lira destek vermen gerekirken 16 milyar lira destek veriyorsun. Çarşı pazarı emir komuta ile düzenleyeceksin. Saraylarda yaşayacaksın, garibanın derdiyle dertleniyorum diyeceksin.”

Yorumlar kapatıldı.