İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Grinko Başkent’i büyüledi

Valse isimli müziği ile dünya çapında bir üne kavuşan ve Türkiye’de de on binlerce kişilik hayran kitlesine sahip Rus müzisyen Grinko, Ankara’da sanatseverlerle bir araya geldi

 

Ünlü müzisyen Evgeny Grinko, MEB Şura Salonu’nda verdiği konserle Ankaralı sanat sevenleri büyüledi. Grinko’nun konserine yoğun ilgi gözlendi.

Rus piyanist ve müzisyen Evgeny Grinko, Türkiye turnesi kapsamında yılın son konserini Ankara’da düzenledi. Grinko, MEB Şura Salonu’nda sevenleri ile bir araya geldi. Konsere müzikseverlerin yoğun ilgi gösterdiği görüldü.

Rus müzisyen Grinko, kendisini dinlemeye gelenleri Türkçe konuşarak karşıladı. Grinko, “İyi akşamlar. Birkaç kelime Türkçe biliyorum, bu da onlardan biriydi. Bu akşam müzisyen arkadaşlarımla beraber sizin için çalacağız. Umarım eğlenirsiniz” ifadelerini kullandı.

Yaklaşık iki saat süren konserde, Rus piyanist, “Valse”, “Epilogue” “Carousel”, “Faulkner’s Sleep”, “Field”, “Once Upon A Time”, “Prologue”, “Noir”, “Winter Sunshine” ve “Serenade” gibi bestelerini sahneledi. Konser sırasında sanatçı Grinko’ya kemanda Vlada Ponyatovskaya, Anna Romanova ve Pavel Mazkevich, çelloda Yana Chekina, akordeonda ise Evgenya Popova eşlik etti. Konser salonunda boş yer olmadığı görülürken bazı dinleyicilerin ise bilet bulamadığı için geri dönmek zorunda kaldığı bildirildi.

EKİM AYINDA TÜRKİYE’Yİ GEZDİ
Her eserinde kendi kültüründen izleri barındıran Evgeny Grinko, Bayhan Prodüksiyon tarafından gerçekleşen Türkiye turnesi kapsamında çok sayıda kentte konser düzenledi. Grinko Ekim ayında da Konya Selçuklu Kongre Merkezi Anadolu Oditoryum’da, Ordu Kültür Sanat Merkezinde, Samsun Büyükşehir Belediyesi Sanat Merkezinde, Trabzon’da Karadeniz Teknik Üniversitesi içerisinde yer alan Atatürk Kültür Merkezinde, Mersin Yenişehir Belediyesi Atatürk Kültür Merkezinde, Adana’da Yaşar Kemal Kültür Merkezinde ve Gaziantep Üniversitesi Mavera Kongre ve Sanat Merkezinde konserler düzenledi.

Yorumlar kapatıldı.