İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Birbirinden güzel ürünler ziyaretçisini bekliyor

Ankara Büyükşehir Belediyesi’e ait Belmek Meslek Edinme Kurslarında üretilen birbirinden güzel, el emeği ürünler Zafer Çarşısı sergi salonunda ziyaretçilerini bekliyor. Daha çoğu Çankaya Belmek’lerde görev yapan kadın öğretmenlerin ve kadın kursiyerlerin ürünleri, ziyaretçilerin büyük beğenisini alıyor.

Geçen hafta ortasında açılan sergide, 25 yıldır ahşap, kumaş boyama konularında öğretici olarak görev yapan Mine Efe, ürünleri büyük bir coşku ile gösterirken, ham alınan malzemelerin nasıl da görmeye değer ürünler haline geldiğini ifade ediyor. Efe öğretmen çöpe atılacak durumdaki eski mobilyaların nasıl görülmeye değer hale getirildiğini adeta o anları yaşar gibi anlatıyor.

Çankaya ilçesindeki 17 Belmek’te çalışan öğretmen ve öğrencilerin ürünlerinin yer aldığı sergide, çini, seramik, mozaik, ahşap ve kumaş boyama, ebru, giyim, resim, dikiş, deri, gümüş takı, boncuk takı tasarımı gibi her branştan ürünler yer alıyor.

Belmek Çankaya Bölge idarecisi Rahime Etlioğlu da 17 kursta 103 kadın öğretmenin görev yaptığını, bir benzeri olmayan çalışmaları bulunduğunu belirtiyor. Her ürünü bir mağaza vitrini konsepti ile hazırladıklarını vurgulayan Etlioğlu, ziyaretçilerinin büyük beğenisine de dikkat çekiyor.

Karma sergi Zafer Çarşısı Sergi Salonu’nda iki gün daha ziyaretçilerini bekliyor.

Yorumlar kapatıldı.