İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Akşener: Erdoğan parlamenter sisteme kendi geçecek

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Parlamenter sisteme kendisinin geçeceğini söyledi. Ufukta erken seçim görmeyen Akşener, Demirtaş’ın öyküsünün sahneye aktarıldığı tiyatro oyunu için, “Ben de eşim de gitmezdik” yorumunu yaptı.

 

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener, gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle bir araya geldi. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı’nın son kayıtlarıyla toplantıya gelen Akşener, resmi kayıtlara göre İyi Parti’nin 259 bin 410 üyesinin bulunduğunu, Haziran ayına kadar üye sayısını 350 bine yükseltmeyi planladıklarını söyledi. Akşener’in, gündeme ilişkin değerlendirmeleri şu şekilde:

YENİ PARTİLER:  Biz partimiz olarak bu partilerin kurulmuş ve kurulacak olmasını, faydalı buluyoruz. Ama biz rakibiz. Hepimizin bir Türkiye tasarrufu var. Yarının ne göstereceği konusunda bugünden konuşmayı doğru bulmuyorum.

ERDOĞAN PARLAMENTER SİSTEME GEÇECEK:  Ben Sayın Erdoğan’ın Parlamenter sisteme geçeceğini düşünüyorum. Zaman söyleyemem ama benim okumam böyle. Sayın Erdoğan’ın Türkiye’nin bu nefes alma problemini gördüğüne inanıyorum. Saray sayın Erdoğan’ı kapattı.

DEMİRTAŞ TİYATROSU:  Kim, nereye ziyarete gider bizi ilgilendirmez. Sayın İmamoğlu ve Kılıçdaroğlu’nun eşi ziyaret eden konumda olduğuna göre, dolayısıyla bir tiyatro izlemeye gitmişler, buna bir siyasi sonuç olarak bakabilir miyiz bilmiyorum.  Ben kadınların özne olduğu konuları konuşmamaya özen gösteriyorum. Ben bir kurumsal yapıyı temsil ediyorum, bir partinin genel başkanıyım. Ben bu tiyatroya gitmezdim, eşim davet edilseydi o da gitmezdi.

CUMHURBAŞKANI ADAYLIĞI: Benim kişisel olarak inatlaşmak huyum yok. Türkiye’de samimiyetle söylüyorum, 25 yıllık siyasi geçmişimde netice itibariyle bakan, milletvekili oldum, meclis başkan vekili oldum, bu milletin teveccühüne nail olmuş olarak görüyorum. İnatla ben, ‘ben ben ben’ deme yönüm yok. Bu milletin, hepimizin nefes almaya ihtiyacı var. Bu seçmenin tekrar mutsuz olmasına sebep olmayız.

ERKEN SEÇİM OLMAZ: Kendimi Sayın Erdoğan’ın yerine koyuyorum, empati yapıyorum. Elinizde 2023’e kadar bir süre var. Niye seçim yaparsınız? Bu da bir okuma, elimde bir veri yok.

FETÖ SORUŞTURMASI: Ne kadar uğraşırlarsa uğraşsınlar bunu benden çıkaramayacaklar. Ama hakkımda bir soruşturma var, 15 Temmuz 2016’dan beri tek şüpheli açılmış soruşturma. Şimdi 40 günde bir benim adıma dilekçe veriyoruz, ‘benim ifademi alın.’ Yasak var üzerinde, gizlilik var. Tek kişi kardeşim bu, iddianame hazırlanamaz mı? Bütün bunlar sulandırmaya dayanan işler.

KANAL İSTANBUL: Kanal İstanbul doğru dürüst tartışılmalı. ÇED raporunda Hz. Nuh’un drone kullandığını söyleyen bir bilim insanı var.

Yorumlar kapatıldı.