İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

Yurt dışındaki öğrencilerin korona belirsizliği

Yurt dışındaki öğrencilere taahhütname doldurma süresi verilerek Türkiye’ye dönüşlerinin sağlanabileceği söylendi. Öğrencilere gönderilen mesajda “Türkiye’ye dönme talebiniz olması halinde ekte bulunan taahhütnameyi doldurup 14.04.2020 (dün) saat 18.00’e kadar ilgili adrese göndermeniz gerekmektedir” denildi.

Türkiye’de koronavirüs nedeniyle 27 Mart 2020 tarihinden itibaren yurt dışı uçuşlar tamamen sona erdirilmişti. Ancak halen yurt dışında öğrenciler bulunuyor ve bunların Türkiye’ye ne zaman dönebilecekleri belirsizliğini koruyor.  Bazı elçiliklerden öğrencilere mesajlar gönderilerek, Türkiye’ye dönmek isteyenler için dün akşam 18.00’e kadar ilgili mail adresine bildirmeleri istendi. Mesajda, “Taahhütnameyi doldurmuş olmanız Türkiye’ye dönüşünüzü teminen özel uçuş yapılacağı anlamına gelmemektedir. Bu çalışma sadece hazırlık mahiyetindedir” denilmesi de dikkat çekti, Öğrencilerden, uçakta ve Türkiye’ye girişlerinde karantina dahil Türkiye Cumhuriyeti makamlarının alacağı her türlü tedbire uymaları istendi.

ÜCRET’ HATIRLATMASI

Özel uçusun tarihi ve hangi şehirlerden hareket edileceği hususunda henüz bir takvim ve yerin belli olmadığı ifade edilirken öğrencilere “ücret” hatırlatması da yapıldı. Mesajda, “Ayrıca özel uçuş olması halinde bunun ücretli olacağının hatırlatılmasında yarar vardır” denildi.

 

Yorumlar kapatıldı.