İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

İbrahim Gökçek’in cenazesine biber gazlı müdahale

Polis, Gökçek’in cenazesi için bir araya gelenlere müdahale etti; Gazi Cemevi’nde bulunan Gökçek’in cenazesini de kaçırdı.

Ölüm orucunu bıraktıktan sonra, tedavi için kaldırıldığı hastanede hayatını kaybeden Grup Yorum üyesi İbrahim Gökçek için düzenlenmesi planlanan törene polis biber gazı ve plastik mermilerle müdahale etti. Müdahale sırasında Grup Yorum üyeleri, Eren Erdem ve Dilan Poyraz ile İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek de gözaltına alındı.

Konser yasaklarının kaldırılması ve İdil Kültür Merkezi üzerindeki baskıların sona erdirilmesi için başladığı ölüm orucuna 324. gününde ara veren Grup Yorum üyesi Gökçek, kaldırıldığı hastanede dün hayatını kaybetmişti. Gökçek’in cenazesi, Kayseri’de defnedilmeden önce bugün Gazi Cemevi’ne getirildi.

Gökçek için kısa bir yürüyüş ve basın açıklaması yapmak isteyenler polis müdahalesi ile karşılaştı. Cemevinin giriş ve çıkışları TOMA ile kapatılırken, mahalle aralarında toplanarak Cemevine gelmek isteyenlere biber gazı ve plastik mermi ile müdahale edildi. Polis tarafından Cemevi’nin içine de biber gazı sıkıldığı öğrenildi. Müdahalenin ardından aralarında Grup Yorum üyeleri, Eren Erdem ve Dilan Poyraz ile İbrahim Gökçek’in babası Ahmet Gökçek’in de bulunduğu dört kişi gözaltına alındı.

Öte yandan Gazi Cemevi morgunda bulunan Gökçek’in cenazesinin de olayların ardından polis tarafından kaçırıldığı belirtildi.

Yorumlar kapatıldı.