İçeriğe geçmek için "Enter"a basın

CHP’li Ali Mahir Başarır: ‘Saray kafasını kaldırıp Ardahan’a ve Anadolu’ya baksın’

CHP Mersin Milletvekili ve PM Üyesi Ali Mahir Başarır ile CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban, Ardahan İlinde bir hafta boyunca  KOBİ’lerin, esnafların, çiftçilerin ve vatandaşların yaşadıkları sorunları yerinde incelediler.

Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Şoförler ve Otomobilciler Odası, Arıcılar Birliği, Ticaret ve Sanayi Odası ile Damızlık Hayvanlar Birliği’ni ziyaret eden CHP Milletvekilleri Ali Mahir Başarır ve Mürsel Alban, sorunları yerinde gözlemlediler.
Fırıncısından emeklisine, matbaacısından ayakkabıcısına, kahvehane işleteninden hayvan üreticisine tüm kesimlerin sorunlarını dinleyen CHP Milletvekilleri yaşanan sıkıntılar ve çözüm önerileri konusunda detaylı bir rapor hazırlayacaklarını bildirdiler.
İzlenimlerine ilişkin açıklama yapan Başarır, gün boyunca tek bir satış yapamadan kepenk kapatan birçok esnaf olduğunu belirterek, ülke genelinde olduğu gibi Ardahan’da da esnafın, emeklinin, çiftçinin geçimini sağlayamadığını, birçok vatandaşın ellerinde kira belgeleri ile ne yapacaklarını şaşırdıklarını söyledi. Çiftçilerin yüksek tarım girdi fiyatlarıyla baş edemez hale geldiğini; süt, peynir üreticilerinin de hiç olmadıkları kadar zor durumda kaldıklarını anlatan Başarır, “Ardahan organik tarım bölgesi olması gerekirken üretim neredeyse durma noktasına gelmiş. Son bir yıl içinde binlerce esnafımız kepenk kapatmış. Ardahan esnafı, çiftçisi, emeklisi, köylüsü ne yazık ki hak etmediği şekilde bir yaşam sürüyor. Ardahan geçim sıkıntısı nedeniyle sürekli göç veriyor. İlin nüfusu 190 binden 100 bine düşmüş” dedi.

Şoförler ve Otomobilciler Odası’nı ziyaretine ilişkin de gözlemlerini aktaran Başarır, Ardahan’da sadece geçen sene toplam 2.5 milyon TL trafik cezası kesildiğini öğrendiklerini belirterek, “Acaba iktidarın Ardahan halkına 2.5 milyon TL katkısı var mıdır?” diye sordu.
Başarır; “Saray ve etrafındakiler, kafalarını kaldırıp Ardahan’a, Anadolu’ya bir baksınlar. Saray’dan yaptıkları açıklamalarla her ne kadar ülkemizi güllük gülistanlık göstermeye çalışsalar da halkımızın durumu ortada. Ardahan sadece bir örnek. Ne yazık ki AKP iktidarında ülkemizin geldiği durum bu!” dedi.

Yorumlar kapatıldı.