Hakkında

Sansür ve işten çıkarma politikalarının hedefindeki gazeteciler ile Kanun Hükmünde Kararname ile üniversitelerden ihraç edilen akademisyenler aynı platformda buluştu ve “Hala işimizin başındayız” dedi.

Hala Gazeteciyiz, son dönemdeki politikaların hedefi olarak, işsiz bırakılan, mesleklerinden el çektirilen gazeteciler ve akademisyenlerin ortaklaşa kurduğu alternatif bir bilgi paylaşma platformu.
Ankara’da sansür ve benzeri nedenlerle işlerine son verilen Başkent Gazetecileri, haber alma ve haber verme kanallarını sonuna kadar açık tutmak adına İngilizce ve Türkçe özel haberleriyle, çalışmaya devam ediyor.

Hiçbir gerekçe gösterilmeden Kanun Hükmünde Kararnamelerle işlerinden çıkarılan akademisyenler de Medya Takip Raporları ve ifade ve basın özgürlüğüne yönelik özel raporlarıyla, bu platformda bilimsel çalışmalarına devam ediyor.
Hala Gazeteciyiz, ifade ve basın özgürlüğü hakkını savunmak için yayında. İfade özgürlüğü engellenen gazeteciler ve akademisyenleri de platforma destek vermeye çağırıyor.

Genel Yayın Yönetmeni: Sibel HÜRTAŞ https://twitter.com/Sibelhurtas
Haber Editörü: Sultan ÖZER https://twitter.com/ozer_sultan
English News Editor: Özlem ALBAYRAK  https://twitter.com/ozlemNObayrak
Akademik Raporlar Editörü: Tezcan DURNA https://twitter.com/tezcandurna
Teknik İşler: Onur Metin https://twitter.com/metinbelgesi

Hala Gazeteciyiz Projesi Hollanda Büyükelçiliği Matra İnsan Hakları Programı tarafından desteklenmektedir.

halagazeteciyiz.org